T16-300-256-12-S
T16-300-256-12-S Actuonix Motion Devices Inc
ActuonixT16Datasheet.pdf
Виробник: Actuonix Motion Devices Inc
Description: T16-S MICRO LINEAR ACTUATOR
Packaging: Retail Package
Features: Limit Switches
Voltage - Rated: 12VDC
Type: Linear Actuator
Accuracy: ±1.20mm
Operating Temperature: -10°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads with Connector
Duty Cycle: 20%
Stroke Length: 11.811" (300.00mm)
Gear Reduction Ratio: 256
Motor Type: Brushed
Part Status: Active
Speed: 0.19 in/s (4.8 mm/s)
Construction: Ball Screw
Load Force (Dynamic): 67.44lbf (300.0N)
Load Force (Static): 122.40lbf (500.0N)
на замовлення 50 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: T16-S MICRO LINEAR ACTUATOR, Packaging: Retail Package, Features: Limit Switches, Voltage - Rated: 12VDC, Type: Linear Actuator, Accuracy: ±1.20mm, Operating Temperature: -10°C ~ 50°C, Termination Style: Wire Leads with Connector, Duty Cycle: 20%, Stroke Length: 11.811" (300.00mm), Gear Reduction Ratio: 256, Motor Type: Brushed, Part Status: Active, Speed: 0.19 in/s (4.8 mm/s), Construction: Ball Screw, Load Force (Dynamic): 67.44lbf (300.0N), Load Force (Static): 122.40lbf (500.0N).