Продукція > WAYON > T1635H-800KL
T1635H-800KL WAYON
Виробник: WAYON
Category: SMD/THT thyristors
Description: Thyristor; 800V; Ifmax: 16A; Igt: 35mA; TO220-3; THT; tube; Ifsm: 160A
Type of thyristor: thyristor
Max. off-state voltage: 0.8kV
Max. load current: 16A
Case: TO220-3
Gate current: 35mA
Max. forward impulse current: 160A
Mounting: THT
Kind of package: tube
Написати відгук
Category: SMD/THT thyristors, Description: Thyristor; 800V; Ifmax: 16A; Igt: 35mA; TO220-3; THT; tube; Ifsm: 160A, Type of thyristor: thyristor, Max. off-state voltage: 0.8kV, Max. load current: 16A, Case: TO220-3, Gate current: 35mA, Max. forward impulse current: 160A, Mounting: THT, Kind of package: tube, Features of semiconductor devices: high temperature.