T34D567K060AZ6S
T34D567K060AZ6S Vishay Sprague
t34.pdf
Виробник: Vishay Sprague
Description: T34S567K060DA6Z
Packaging: Tray
Tolerance: ±10%
Features: Wet Tantalum
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.375" Dia x 1.062" L (9.53mm x 26.97mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Hermetically Sealed
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 800mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 200°C
Manufacturer Size Code: D
Failure Rate: Z (Non-ER)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 60 V