T7NS5D1-18
T7NS5D1-18 TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=1-1393186-0&DocType=Customer+Drawing&DocLang=English
Виробник: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 18V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 18VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 20 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 400VAC - Max
Must Release Voltage: 1.8 VDC
Must Operate Voltage: 12.6 VDC
Operate Time: 9 ms
Release Time: 5 ms
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 4000VA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 18V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 18VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 20 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 400VAC - Max, Must Release Voltage: 1.8 VDC, Must Operate Voltage: 12.6 VDC, Operate Time: 9 ms, Release Time: 5 ms, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 4000VA.
Інші пропозиції T7NS5D1-18
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
T7NS5D1-18 T7NS5D1-18 Виробник : TE Connectivity / P&B NG_DS_1308242_T7N_0411-117002.pdf General Purpose Relays 10 AMP 18VDC SPDT