T90S1D42-24
T90S1D42-24 TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
T90_Rev0214.pdf
Виробник: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 36 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 240VAC, 28VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 15 ms
Coil Insulation: Class F
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 36 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 240VAC, 28VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 15 ms, Coil Insulation: Class F.
Інші пропозиції T90S1D42-24
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
T90S1D42-24 T90S1D42-24 Виробник : TE Connectivity / P&B NG_DS_1308242_T90_0214_T90-712554.pdf General Purpose Relays SPST-NO PCB 24VDC