T910Y-50R
T910Y-50R SR PASSIVES
SR_Passives-T910.pdf
Виробник: SR PASSIVES
Category: 3/8 inch multiturn THT trimmers
Description: Potentiometer: mounting; multiturn; 50Ω; 500mW; THT; ±10%; linear
Track material: cermet
Characteristics: linear
Type of potentiometer: mounting
Kind of potentiometer: multiturn
Mounting: THT
Control: vertical
Operating temperature: -55...125°C
Resistance: 50Ω
Terminal pitch: 2.5x2.5mm
Body dimensions: 10x9.5x4.8mm
Power: 0.5W
Tolerance: ±10%
Potentiometer standard - inch: 3/8"
Number of mechanical turns: 28
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Mechanical durability: 200 cycles
Engineering PN: 64W; 67W; 3296Y; T93YB
на замовлення 683 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 12
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: 3/8 inch multiturn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; multiturn; 50Ω; 500mW; THT; ±10%; linear, Track material: cermet, Characteristics: linear, Type of potentiometer: mounting, Kind of potentiometer: multiturn, Mounting: THT, Control: vertical, Operating temperature: -55...125°C, Resistance: 50Ω, Terminal pitch: 2.5x2.5mm, Body dimensions: 10x9.5x4.8mm, Power: 0.5W, Tolerance: ±10%, Potentiometer standard - inch: 3/8", Number of mechanical turns: 28, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Mechanical durability: 200 cycles, Engineering PN: 64W; 67W; 3296Y; T93YB.