TAAD227M010G KYOCERA AVX
TAA_Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.354" Dia x 0.783" L (9.00mm x 19.90mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Hermetically Sealed
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 500mOhm
Manufacturer Size Code: D
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 10 V
Написати відгук
Description: CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL, Tolerance: ±20%, Features: Wet Tantalum, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.354" Dia x 0.783" L (9.00mm x 19.90mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Hermetically Sealed, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 500mOhm, Manufacturer Size Code: D, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 10 V.