TAP107K006FCS
TAP107K006FCS KYOCERA AVX
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 100UF 10% 6.3V RADIAL
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.276" Dia (7.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Conformal Coated
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.6Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code: H
Height - Seated (Max): 0.622" (15.80mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Написати відгук
Description: CAP TANT 100UF 10% 6.3V RADIAL, Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.276" Dia (7.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Conformal Coated, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.6Ohm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Manufacturer Size Code: H, Height - Seated (Max): 0.622" (15.80mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 6.3 V.
Інші пропозиції TAP107K006FCS
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TAP107K006FCS TAP107K006FCS Виробник : KYOCERA AVX tap-3165393.pdf Tantalum Capacitors - Solid Leaded 6.3V 100uF Radial ES R=1.6Ohms 10%