Продукція > CUI DEVICES > TBP02P1-381-16BE
TBP02P1-381-16BE
TBP02P1-381-16BE CUI Devices
tbp02p1-381.pdf
Виробник: CUI Devices
Description: TERMINAL BLOCK, PLUGGABLE, 3.81,
Packaging: Bag
Color: Blue
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 16
Pitch: 0.150" (3.81mm)
Type: Plug, Female Sockets
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Current - IEC: 7A
Number of Levels: 1
Wire Gauge or Range - AWG: 16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²: 1.5mm²
Positions Per Level: 16
Plug Wire Entry: 180°
Contact Mating Finish: Nickel
Part Status: Active
Current - UL: 8 A
Voltage - IEC: 250 V
Voltage - UL: 300 V
на замовлення 1198 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TERMINAL BLOCK, PLUGGABLE, 3.81,, Packaging: Bag, Color: Blue, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 16, Pitch: 0.150" (3.81mm), Type: Plug, Female Sockets, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Screw - Leaf Spring, Wire Guard, Current - IEC: 7A, Number of Levels: 1, Wire Gauge or Range - AWG: 16-28 AWG, Wire Gauge or Range - mm²: 1.5mm², Positions Per Level: 16, Plug Wire Entry: 180°, Contact Mating Finish: Nickel, Part Status: Active, Current - UL: 8 A, Voltage - IEC: 250 V, Voltage - UL: 300 V.