Продукція > ROYALOHM > TC0225B5102TCC
TC0225B5102TCC ROYALOHM
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thin film; SMD; 0402; 51kΩ; 60mW; ±0.1%; TC; 25V; -55÷155°C
Case - mm: 1005
Resistance: 51kΩ
Power: 60mW
Tolerance: ±0.1%
Manufacturer series: TC
Operating voltage: 25V
Max. overload voltage: 50V
Operating temperature: -55...155°C
Temperature coefficient: 25ppm/°C
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thin film; SMD; 0402; 51kΩ; 60mW; ±0.1%; TC; 25V; -55÷155°C, Type of resistor: thin film, Mounting: SMD, Case - inch: 0402, Case - mm: 1005, Resistance: 51kΩ, Power: 60mW, Tolerance: ±0.1%, Manufacturer series: TC, Operating voltage: 25V, Max. overload voltage: 50V, Operating temperature: -55...155°C, Temperature coefficient: 25ppm/°C.