Продукція > ROYALOHM > TC0250B4992TCC
TC0250B4992TCC ROYALOHM
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thin film; SMD; 0402; 49.9kΩ; 60mW; ±0.1%; TC; 25V
Case - mm: 1005
Resistance: 49.9kΩ
Power: 60mW
Tolerance: ±0.1%
Operating voltage: 25V
Temperature coefficient: 50ppm/°C
Operating temperature: -55...155°C
Max. overload voltage: 50V
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thin film; SMD; 0402; 49.9kΩ; 60mW; ±0.1%; TC; 25V, Type of resistor: thin film, Case - inch: 0402, Case - mm: 1005, Resistance: 49.9kΩ, Power: 60mW, Tolerance: ±0.1%, Operating voltage: 25V, Temperature coefficient: 50ppm/°C, Operating temperature: -55...155°C, Max. overload voltage: 50V, Manufacturer series: TC, Mounting: SMD.