Продукція > ROYALOHM > TC0325B2003T5C
TC0325B2003T5C ROYALOHM
tc-series.pdf
Виробник: ROYALOHM
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thin film; SMD; 0603; 200kΩ; 100mW; ±0.1%; TC; 75V
Case - mm: 1608
Resistance: 200kΩ
Power: 0.1W
Tolerance: ±0.1%
Operating voltage: 75V
Temperature coefficient: 25ppm/°C
Operating temperature: -55...155°C
Max. overload voltage: 150V
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thin film; SMD; 0603; 200kΩ; 100mW; ±0.1%; TC; 75V, Type of resistor: thin film, Case - inch: 0603, Case - mm: 1608, Resistance: 200kΩ, Power: 0.1W, Tolerance: ±0.1%, Operating voltage: 75V, Temperature coefficient: 25ppm/°C, Operating temperature: -55...155°C, Max. overload voltage: 150V, Manufacturer series: TC, Mounting: SMD.