Продукція > ROYALOHM > TC0325D2433T5F
TC0325D2433T5F ROYALOHM
tc-series.pdf
Виробник: ROYALOHM
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thin film; SMD; 0603; 243kΩ; 100mW; ±0.5%; TC; 75V
Case - mm: 1608
Resistance: 243kΩ
Power: 0.1W
Tolerance: ±0.5%
Manufacturer series: TC
Operating voltage: 75V
Max. overload voltage: 150V
Operating temperature: -55...155°C
Temperature coefficient: 25ppm/°C
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thin film; SMD; 0603; 243kΩ; 100mW; ±0.5%; TC; 75V, Type of resistor: thin film, Mounting: SMD, Case - inch: 0603, Case - mm: 1608, Resistance: 243kΩ, Power: 0.1W, Tolerance: ±0.5%, Manufacturer series: TC, Operating voltage: 75V, Max. overload voltage: 150V, Operating temperature: -55...155°C, Temperature coefficient: 25ppm/°C.