TC1017-2.7VLTTR
TC1017-2.7VLTTR Microchip Technology
21813F.pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: IC REG LINEAR 2.7V 150MA SC70-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 90 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SC-70-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.7V
Control Features: Enable
PSRR: 58dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 150mA
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 2.7V 150MA SC70-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 90 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SC-70-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.7V, Control Features: Enable, PSRR: 58dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TC1017-2.7VLTTR TC1017-2.7VLTTR Виробник : Microchip Technology TC1017-Data-Sheet-DS20001813.pdf LDO Voltage Regulators 150mA Adj LDO