TC1054-2.7VCT713
TC1054-2.7VCT713 Microchip Technology
21350E.pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: IC REG LINEAR 2.7V 50MA SOT23-5
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 50mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 80 µA
Voltage - Input (Max): 6.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.7V
Control Features: Enable
PSRR: 64dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.12V @ 50mA
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 2.7V 50MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 50mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 80 µA, Voltage - Input (Max): 6.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.7V, Control Features: Enable, PSRR: 64dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.12V @ 50mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TC1054-2.7VCT713 TC1054-2.7VCT713 Виробник : Microchip Technology TC1054_Data_Sheet_DS20001350-3442307.pdf LDO Voltage Regulators 50mA LDO