TC2055-2.8VCTTR
TC2055-2.8VCTTR Microchip Technology
21663d.pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: IC REG LINEAR 2.8V 100MA SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 80 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 50dB (100kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.14V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 2.8V 100MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 80 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 50dB (100kHz), Voltage Dropout (Max): 0.14V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TC2055-2.8VCTTR TC2055-2.8VCTTR Виробник : Microchip Technology TC2054_Family_Data_Sheet_DS20001663.pdf LDO Voltage Regulators .1mA w/Shtdn & Error 2.8V