TC33X-1-334E
TC33X-1-334E Bourns Inc.
TC33.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: TRIMMER 330KOHM 0.15W J LEAD TOP
Power (Watts): 0.15W
Tolerance: ±25%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Temperature Coefficient: ±250ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.150" x 0.142" Face (3.80mm x 3.60mm)
Resistive Material: Cermet
Resistance: 330 kOhms