TCM-1000-48G SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
TCM1000.pdf
Виробник: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Description: AC/DC CONVERTER 48V 1000W
Power (Watts): 1000W
Features: Adjustable Output, Load Sharing, Universal Input
Size / Dimension: 11.20" L x 4.87" W x 2.49" H (284.5mm x 123.7mm x 63.2mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 180 ~ 264 VAC
Type: Linear
Operating Temperature: -20°C ~ 71°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Efficiency: 87%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Obsolete
Number of Outputs: 1
Current - Output 1: 20.8 A
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 48V 1000W, Power (Watts): 1000W, Features: Adjustable Output, Load Sharing, Universal Input, Size / Dimension: 11.20" L x 4.87" W x 2.49" H (284.5mm x 123.7mm x 63.2mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 180 ~ 264 VAC, Type: Linear, Operating Temperature: -20°C ~ 71°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Efficiency: 87%, Voltage - Output 1: 48V, Part Status: Obsolete, Number of Outputs: 1, Current - Output 1: 20.8 A.