TCPCF0J476MOAR201U Samsung Electro-Mechanics
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: CAP TANT POLY 47UF 6.3V 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code: O
Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Написати відгук
Description: CAP TANT POLY 47UF 6.3V 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Features: General Purpose, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Manufacturer Size Code: O, Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 6.3 V.