TD92N16KOFHPSA2
TD92N16KOFHPSA2 INFINEON TECHNOLOGIES
TD92N16KOF.pdf
Виробник: INFINEON TECHNOLOGIES
Category: Diode - thyristor modules
Description: Module: diode-thyristor; 1.6kV; 92A; BG-PB20-1; Ufmax: 1.62V; screw
Case: BG-PB20-1
Semiconductor structure: double series
Type of semiconductor module: diode-thyristor
Electrical mounting: screw
Mechanical mounting: screw
Gate current: 120mA
Max. forward impulse current: 2.05kA
Max. forward voltage: 1.62V
Max. off-state voltage: 1.6kV
Load current: 92A
Max. load current: 160A
на замовлення 14 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SCR MODULE 1.6KV 160A MODULE, Packaging: Tray, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: 140°C (TJ), Structure: Common Anode - SCR/Diode, Current - Hold (Ih) (Max): 200 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 120 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 2050A @ 50Hz, Number of SCRs, Diodes: 1 SCR, 1 Diode, Current - On State (It (AV)) (Max): 102 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.4 V, Current - On State (It (RMS)) (Max): 160 A, Voltage - Off State: 1.6 kV.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TD92N16KOFHPSA2 Виробник : Infineon Technologies infineon-tt92n-datasheet-en.pdf?fileId=db3a304412b407950112b42f75684ba1 Description: SCR MODULE 1.6KV 160A MODULE
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: 140°C (TJ)
Structure: Common Anode - SCR/Diode
Current - Hold (Ih) (Max): 200 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 120 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 2050A @ 50Hz
Number of SCRs, Diodes: 1 SCR, 1 Diode
Current - On State (It (AV)) (Max): 102 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.4 V
Current - On State (It (RMS)) (Max): 160 A
Voltage - Off State: 1.6 kV