TDC825K025NSF Cornell Dubilier Electronics (CDE)
TDC.pdf
Виробник: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP TANT 8.2UF 10% 25V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.250" Dia (6.35mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Conformal Coated
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 0.125" (3.18mm)
Manufacturer Size Code: F
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 8.2 µF
Voltage - Rated: 25 V
Написати відгук
Description: CAP TANT 8.2UF 10% 25V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.250" Dia (6.35mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Conformal Coated, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Lead Spacing: 0.125" (3.18mm), Manufacturer Size Code: F, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 8.2 µF, Voltage - Rated: 25 V.