Продукція > TRACO POWER > TEP 150-7216WI
TEP 150-7216WI
TEP 150-7216WI TRACO Power
tep150wi_datasheet-3049607.pdf
Виробник: TRACO Power
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 150W; Uin: 43÷160VDC; Uout: 28VDC; Iout: 5.4A, Type of converter: DC/DC, Power: 150W, Input voltage: 43...160V DC, Output voltage: 28V DC, Output current: 5.4A, Mounting: for building in, Manufacturer series: TEP 150WI, Body dimensions: 98x65x35.7mm, Efficiency: 89%, Operating temperature: -40...75°C, Switching frequency: 330kHz, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Insulation voltage: 2.25kV, Number of outputs: 1, Application: railway industry, Conform to the norm: EN 50155.
Інші пропозиції TEP 150-7216WI
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TEP 150-7216WI TEP 150-7216WI Виробник : Traco Power tep150wi.pdf Description: DC/DC CONVERTER 28V 151W
Packaging: Box
Power (Watts): 151W
Size / Dimension: 3.86" L x 2.07" W x 1.60" H (98.0mm x 52.6mm x 40.6mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
Applications: ITE (Commercial), Railway
Voltage - Input (Max): 160V
Approval Agency: CB, cURus
Efficiency: 89%
Current - Output (Max): 5.4A
Voltage - Input (Min): 43V
Voltage - Output 1: 28V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV
товару немає в наявності
TEP 150-7216WI Виробник : TRACO POWER tep150wi-datasheet.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 150W; Uin: 43÷160VDC; Uout: 28VDC; Iout: 5.4A
Type of converter: DC/DC
Power: 150W
Input voltage: 43...160V DC
Output voltage: 28V DC
Output current: 5.4A
Mounting: for building in
Manufacturer series: TEP 150WI
Body dimensions: 98x65x35.7mm
Efficiency: 89%
Operating temperature: -40...75°C
Switching frequency: 330kHz
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Insulation voltage: 2.25kV