Продукція > TRACO POWER > TEP 60-72153UIR
TEP 60-72153UIR TRACO POWER
Виробник: TRACO POWER
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 60W; Uin: 14÷160VDC; Iout: 1.14A; Iout2: 1.14A
Manufacturer series: TEP 60UIR
Operating temperature: -40...75°C
Case: Quarter Brick
Mounting: THT
Additional functions: disturbance filter; remote ON/OFF control
Body dimensions: 57.9x36.8x12.7mm
Output current 2: 1.14A
Output current: 1.14A
Type of converter: DC/DC
Number of outputs: 1
Input voltage: 14...160V DC
Conform to the norm: cURus; EAC
Protection: short circuit protection SCP; undervoltage-lockout UVLO
Power: 60W
Insulation voltage: 3kV DC
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 60W; Uin: 14÷160VDC; Iout: 1.14A; Iout2: 1.14A, Manufacturer series: TEP 60UIR, Operating temperature: -40...75°C, Case: Quarter Brick, Mounting: THT, Additional functions: disturbance filter; remote ON/OFF control, Body dimensions: 57.9x36.8x12.7mm, Output current 2: 1.14A, Output current: 1.14A, Type of converter: DC/DC, Number of outputs: 1, Input voltage: 14...160V DC, Conform to the norm: cURus; EAC, Protection: short circuit protection SCP; undervoltage-lockout UVLO, Power: 60W, Insulation voltage: 3kV DC.