Продукція > SAMTEC INC. > TFC-110-31-L-D-A
TFC-110-31-L-D-A
TFC-110-31-L-D-A Samtec Inc.
Виробник: Samtec Inc.
Description: .050 X .050 TERMINAL STRIP
Features: Board Guide
Packaging: Tube
Connector Type: Header
Voltage Rating: 275VAC
Current Rating (Amps): 3.1A per Contact
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 20
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.080" (2.03mm)
Insulation Height: 0.435" (11.05mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Length - Mating: 0.139" (3.53mm)
на замовлення 75 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: .050 X .050 TERMINAL STRIP, Features: Board Guide, Packaging: Tube, Connector Type: Header, Voltage Rating: 275VAC, Current Rating (Amps): 3.1A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 20, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 10.0µin (0.25µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.080" (2.03mm), Insulation Height: 0.435" (11.05mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Length - Mating: 0.139" (3.53mm).