Продукція > VISHAY DALE > TFPT0805L1201FV
TFPT0805L1201FV
TFPT0805L1201FV Vishay Dale
tfpt.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: SENSOR PTC 1.2KOHM 1% 0805
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Resistance Tolerance: ±1%
Supplier Device Package: 0805
Resistance @ 25°C: 1.2 kOhms
Power - Max: 100 mW
Написати відгук
Description: SENSOR PTC 1.2KOHM 1% 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Resistance Tolerance: ±1%, Supplier Device Package: 0805, Resistance @ 25°C: 1.2 kOhms, Power - Max: 100 mW.