THAS482M040AD1C
THAS482M040AD1C Cornell Dubilier Electronics (CDE)
THAS.pdf
Виробник: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP ALUM 4800UF 20% 40V FLATPACK
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 2.618" L x 1.000" W (66.50mm x 25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 50mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.366" (9.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4800 µF
Voltage - Rated: 40 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.72 A @ 20 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 4800UF 20% 40V FLATPACK, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 2.618" L x 1.000" W (66.50mm x 25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 50mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.366" (9.30mm), Part Status: Active, Capacitance: 4800 µF, Voltage - Rated: 40 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.72 A @ 20 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
THAS482M040AD1C THAS482M040AD1C Виробник : Cornell Dubilier - CDE THAS-3169588.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4800UF 40V 20% SOLE SOURCE