THM 10-0513WI
THM 10-0513WI Traco Power
thm10wi_datasheet.pdf
Виробник: Traco Power
Description: DC DC CONVERTER 15V 10W
Package / Case: 24-DIP Module, 6 Leads
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications: Medical
Voltage - Input (Max): 9V
Efficiency: 87%
Current - Output (Max): 670mA
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Power (Watts): 10 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 5 kV
на замовлення 95 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 10W; Uin: 4.5÷9VDC; Uout: 15VDC; Iout: 670mA; DIP24, Type of converter: DC/DC, Power: 10W, Input voltage: 4.5...9V DC, Output voltage: 15V DC, Output current: 0.67A, Case: DIP24, Mounting: THT, Manufacturer series: THM 10WI, Body dimensions: 31.8x20.3x10.2mm, Efficiency: 87%, Operating temperature: -40...90°C, Switching frequency: 300kHz, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Insulation voltage: 5kV, Number of outputs: 1, Application: medical applications.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
THM 10-0513WI THM 10-0513WI Виробник : TRACO Power thm10wi_datasheet.pdf DC/DC Converters - Through Hole 10W DC/DC Converter isolated, regulated in a PCB Mount Plastic Case
на замовлення 17 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
THM 10-0513WI Виробник : TRACO POWER thm10wi-datasheet.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 10W; Uin: 4.5÷9VDC; Uout: 15VDC; Iout: 670mA; DIP24
Type of converter: DC/DC
Power: 10W
Input voltage: 4.5...9V DC
Output voltage: 15V DC
Output current: 0.67A
Manufacturer series: THM 10WI
Body dimensions: 31.8x20.3x10.2mm
Efficiency: 87%
Operating temperature: -40...90°C
Switching frequency: 300kHz
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Insulation voltage: 5kV