THM 10-4822WI
THM 10-4822WI Traco Power
thm10wi_datasheet.pdf
Виробник: Traco Power
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 10W
Packaging: Tube
Features: OCP, OVP, SCP
Package / Case: 24-DIP Module, 6 Leads
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications: Medical
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 88%
Current - Output (Max): 416mA, 416mA
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Part Status: Active
Power (Watts): 10 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 5 kV
на замовлення 24 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 10W; Uin: 18÷75VDC; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC, Type of converter: DC/DC, Power: 10W, Input voltage: 18...75V DC, Output voltage: 12V DC, Output voltage 2: -12V DC, Output current: 0.416A, Output current 2: 416mA, Case: DIP24, Mounting: THT, Manufacturer series: THM 10WI, Body dimensions: 31.8x20.3x10.2mm, Efficiency: 88%, Operating temperature: -40...90°C, Switching frequency: 300kHz, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Insulation voltage: 5kV, Number of outputs: 2, Application: medical applications.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 15 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
THM 10-4822WI THM 10-4822WI Виробник : TRACO POWER thm10wi-datasheet.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 10W; Uin: 18÷75VDC; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC
Type of converter: DC/DC
Power: 10W
Input voltage: 18...75V DC
Output voltage: 12V DC
Output voltage 2: -12V DC
Output current: 0.416A
Output current 2: 416mA
Case: DIP24
Mounting: THT
Manufacturer series: THM 10WI
Body dimensions: 31.8x20.3x10.2mm
Efficiency: 88%
Operating temperature: -40...90°C
Switching frequency: 300kHz
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Insulation voltage: 5kV