THM 60-2411WI
THM 60-2411WI Traco Power
thm60wi-datasheet
Виробник: Traco Power
Description: 60W MEDICAL DC/DC CONVERTER ISOL
Packaging: Box
Features: Adjustable Output, Remote On/Off
Package / Case: Quarter Brick
Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CB, cURus
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 12A
Supplier Device Package: Quarter Brick
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 5.1V
Part Status: Active
Power (Watts): 61 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 5 kV
Standard Number: 60601-1; 62368-1
на замовлення 8 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 60W MEDICAL DC/DC CONVERTER ISOL, Packaging: Box, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Package / Case: Quarter Brick, Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: CB, cURus, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 12A, Supplier Device Package: Quarter Brick, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 5.1V, Part Status: Active, Power (Watts): 61 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 5 kV, Standard Number: 60601-1; 62368-1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
THM 60-2411WI THM 60-2411WI Виробник : TRACO Power thm60wi-datasheet DC/DC Converters - Through Hole 61.2W DC/DC Converter isolated, regulated in a PCB Mount Plastic Case