THM 60-2412WI
THM 60-2412WI TRACO Power
thm60wi-datasheet
Виробник: TRACO Power
DC/DC Converters - Through Hole 60W DC/DC Converter isolated, regulated in a PCB Mount Plastic Case
на замовлення 29 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 60W MEDICAL DC/DC CONVERTER ISOL, Packaging: Box, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Package / Case: Quarter Brick, Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: CB, cURus, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 5A, Supplier Device Package: Quarter Brick, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Power (Watts): 60 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 5 kV, Standard Number: 60601-1; 62368-1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
THM 60-2412WI THM 60-2412WI Виробник : Traco Power thm60wi-datasheet Description: 60W MEDICAL DC/DC CONVERTER ISOL
Packaging: Box
Features: Adjustable Output, Remote On/Off
Package / Case: Quarter Brick
Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CB, cURus
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 5A
Supplier Device Package: Quarter Brick
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 5 kV