TL100-D1C
TL100-D1C Mornsun America, LLC
TL100-D1C.html
Виробник: Mornsun America, LLC
Description: CURRENT SENSOR 100A 1 CHANNEL HA
Polarization: Bidirectional
Mounting Type: Chassis Mount
Output: Ratiometric, Current
Accuracy: ±0.5%
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: ±12V ~ 15V
Response Time: 1µs
Sensor Type: Hall Effect, Closed Loop
Linearity: ±0.1%
For Measuring: AC/DC
Current - Supply (Max): 25mA
Current - Sensing: 100A
Part Status: Active
Number of Channels: 1
на замовлення 16 шт:
Написати відгук
Description: CURRENT SENSOR 100A 1 CHANNEL HA, Packaging: Tray, Package / Case: Module, Single Pass Through, Polarization: Bidirectional, Mounting Type: Chassis Mount, Output: Ratiometric, Current, Accuracy: ±0.5%, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply: ±12V ~ 15V, Response Time: 1µs, Sensor Type: Hall Effect, Closed Loop, Linearity: ±0.1%, For Measuring: AC/DC, Current - Supply (Max): 25mA, Current - Sensing: 100A, Part Status: Active, Number of Channels: 1.