TMV 1205D
TMV 1205D TRACO POWER
tmv-datasheet.pdf
Виробник: TRACO POWER
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 1W; Uin: 10.8÷13.2VDC; Uout: 5VDC; Uout2: -5VDC
Type of converter: DC/DC
Power: 1W
Input voltage: 10.8...13.2V DC
Output voltage: 5V DC
Output current: 0.1A
Mounting: THT
Manufacturer series: TMV
Body dimensions: 19.5x10.2x7.1mm
Efficiency: 74%
Operating temperature: -40...85°C
Switching frequency: 100kHz
Protection: short circuit protection SCP
Insulation voltage: 3kV
Number of outputs: 2
Output current 2: 0.1A
Case: SIP7
Output voltage 2: -5V DC
на замовлення 13 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-5V 1W, Packaging: Tube, Features: SCP, Package / Case: 7-SIP Module, 5 Leads, Size / Dimension: 0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.5mm x 6.1mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 13.2V, Efficiency: 66%, Current - Output (Max): 100mA, 100mA, Voltage - Input (Min): 12V, Voltage - Output 1: 5V, Voltage - Output 2: -5V, Part Status: Active, Power (Watts): 1 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 3 kV.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TMV 1205D TMV 1205D Виробник : TRACO Power tmv.pdf DC/DC Converters - Through Hole 1W 10.8-13.2Vin 5V 100mA, -5V 100mA SIP Unregulated
на замовлення 75 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
TMV 1205D TMV 1205D Виробник : Traco Power tmv.pdf Description: DC DC CONVERTER +/-5V 1W
Packaging: Tube
Features: SCP
Package / Case: 7-SIP Module, 5 Leads
Size / Dimension: 0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.5mm x 6.1mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 13.2V
Efficiency: 66%
Current - Output (Max): 100mA, 100mA
Voltage - Input (Min): 12V
Voltage - Output 1: 5V
Voltage - Output 2: -5V
Part Status: Active
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 3 kV
на замовлення 26 шт:
TMV1205D
на замовлення 200 шт:
TMV 1205D TMV 1205D Виробник : Traco Power tmv.pdf DC/DC, 1W, Вход: 12VDC, Выход: ±5V/±100mА, изоляция 3000VDC, корпус SIP7, -40...+85 C Група товару: DC-DC-перетворювачі на друковану плату в корпусі SIP Од. вим: шт