TPK15KP51A SMC DIODE SOLUTIONS
TPK15KP_ser.pdf
Виробник: SMC DIODE SOLUTIONS
Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 15kW; 56.7÷62.7V; 183A; unidirectional; SPD4; bulk
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 15kW
Max. off-state voltage: 51V
Breakdown voltage: 56.7...62.7V
Max. forward impulse current: 183A
Semiconductor structure: unidirectional
Написати відгук
Category: Unidirectional TVS SMD diodes, Description: Diode: TVS; 15kW; 56.7÷62.7V; 183A; unidirectional; SPD4; bulk, Type of diode: TVS, Peak pulse power dissipation: 15kW, Max. off-state voltage: 51V, Breakdown voltage: 56.7...62.7V, Max. forward impulse current: 183A, Semiconductor structure: unidirectional, Case: SPD4, Mounting: SMD, Leakage current: 10µA, Kind of package: bulk, Manufacturer series: TPK15KP.