TPK15KP54CA SMC DIODE SOLUTIONS
TPK15KP_ser.pdf
Виробник: SMC DIODE SOLUTIONS
Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 15kW; 60÷66.3V; 171A; bidirectional; SPD4; bulk; TPK15KP
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 15kW
Max. off-state voltage: 54V
Breakdown voltage: 60...66.3V
Max. forward impulse current: 171A
Semiconductor structure: bidirectional
Написати відгук
Category: Bidirectional TVS SMD diodes, Description: Diode: TVS; 15kW; 60÷66.3V; 171A; bidirectional; SPD4; bulk; TPK15KP, Type of diode: TVS, Peak pulse power dissipation: 15kW, Max. off-state voltage: 54V, Breakdown voltage: 60...66.3V, Max. forward impulse current: 171A, Semiconductor structure: bidirectional, Case: SPD4, Mounting: SMD, Leakage current: 10µA, Kind of package: bulk, Manufacturer series: TPK15KP.