Продукція > AVX > TPMD107M016S0040
TPMD107M016S0040
TPMD107M016S0040 AVX
tpm-776449.pdf
Виробник: AVX
Tantalum Capacitors - Solid SMD 16V 100uF 20% ESR = 40mOhm
Написати відгук
Category: SMD tantalum capacitors, Description: Capacitor: tantalum; 100uF; 16VDC; SMD; D; 2917; ±20%; -55÷125°C; TPM, Manufacturer series: TPM, Roll diameter max.: 330mm, Operating voltage: 16V DC, Tolerance: ±20%, Case - inch: 2917, Case - mm: 7343, Case: D, Mounting: SMD, Type of capacitor: tantalum, Operating temperature: -55...125°C, Capacitance: 100µF, ESR value: 40mΩ.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TPMD107M016S0040 Виробник : KYOCERA AVX Category: SMD tantalum capacitors
Description: Capacitor: tantalum; 100uF; 16VDC; SMD; D; 2917; ±20%; -55÷125°C; TPM
Manufacturer series: TPM
Roll diameter max.: 330mm
Operating voltage: 16V DC
Tolerance: ±20%
Case - inch: 2917
Case - mm: 7343
Case: D
Mounting: SMD
Type of capacitor: tantalum
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 100µF
ESR value: 40mΩ