Продукція > 3PEAK > TPS05P50B-DF8R
TPS05P50B-DF8R
TPS05P50B-DF8R 3PEAK
Datasheet_TPS14P50-TPS05P50.pdf
Виробник: 3PEAK
Description: IC EFUSE SWITCH 10-DFN
Features: Latch Function, Slew Rate Controlled
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-WDFN Exposed Pad
Output Type: N-Channel
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Interface: On/Off
Switch Type: General Purpose
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: High Side
Rds On (Typ): 27mOhm
Input Type: Non-Inverting
Voltage - Load: 4.5V ~ 5.5V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): Not Required
Current - Output (Max): 5A
Ratio - Input:Output: 1:1
Supplier Device Package: 8-DFN (3x3)
Fault Protection: Current Limiting (Adjustable), Over Temperature, Over Voltage, UVLO
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC EFUSE SWITCH 10-DFN, Features: Latch Function, Slew Rate Controlled, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-WDFN Exposed Pad, Output Type: N-Channel, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Interface: On/Off, Switch Type: General Purpose, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: High Side, Rds On (Typ): 27mOhm, Input Type: Non-Inverting, Voltage - Load: 4.5V ~ 5.5V, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): Not Required, Current - Output (Max): 5A, Ratio - Input:Output: 1:1, Supplier Device Package: 8-DFN (3x3), Fault Protection: Current Limiting (Adjustable), Over Temperature, Over Voltage, UVLO.