TRC-040S166PS
TRC-040S166PS Thomas Research Products
TRC-040_PS-DS_Series_DS.pdf
Виробник: Thomas Research Products
Description: LED DRIVER CC AC/DC 8-23V 1.66A
Features: OCP, OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 3.74" L x 2.76" W x 1.26" H (95.0mm x 70.0mm x 32.0mm)
Voltage - Output: 8 ~ 23V
Type: Constant Current
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CE, cURus
Ratings: IP66
Efficiency: 86%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.66A
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 40 W
Написати відгук
Description: LED DRIVER CC AC/DC 8-23V 1.66A, Features: OCP, OVP, SCP, Packaging: Box, Size / Dimension: 3.74" L x 2.76" W x 1.26" H (95.0mm x 70.0mm x 32.0mm), Voltage - Output: 8 ~ 23V, Type: Constant Current, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CE, cURus, Ratings: IP66, Efficiency: 86%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 1.66A, Voltage - Input (Min): 90VAC, Power (Watts): 40 W, Number of Outputs: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.