TRC-060S170ST Thomas Research Products
Виробник: Thomas Research Products
Description: LED DRIVER CC AC/DC 18-36V 1.7A
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 6.97" L x 2.66" W x 1.46" H (177.0mm x 67.5mm x 37.0mm)
Voltage - Output: 18 ~ 36V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -35°C ~ 70°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CE, cULus, EN
Ratings: IP67
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.7A
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Obsolete
Power (Watts): 60 W
Написати відгук
Description: LED DRIVER CC AC/DC 18-36V 1.7A, Packaging: Box, Features: OCP, OTP, OVP, SCP, Size / Dimension: 6.97" L x 2.66" W x 1.46" H (177.0mm x 67.5mm x 37.0mm), Voltage - Output: 18 ~ 36V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -35°C ~ 70°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CE, cULus, EN, Ratings: IP67, Efficiency: 90%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 1.7A, Voltage - Input (Min): 90VAC, Part Status: Obsolete, Power (Watts): 60 W, Number of Outputs: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.