TRC-075S070ST Thomas Research Products
LED_Driver_Cat_Dec2013.pdf
Виробник: Thomas Research Products
Description: LED DRIVR CC AC/DC 54-108V 700MA
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 5.91" L x 2.66" W x 1.44" H (150.0mm x 67.5mm x 36.5mm)
Voltage - Output: 54 ~ 108V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CE, cULus
Ratings: IP67
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 700mA
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 75 W
Написати відгук
Description: LED DRIVR CC AC/DC 54-108V 700MA, Packaging: Box, Features: OCP, OTP, OVP, SCP, Size / Dimension: 5.91" L x 2.66" W x 1.44" H (150.0mm x 67.5mm x 36.5mm), Voltage - Output: 54 ~ 108V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CE, cULus, Ratings: IP67, Efficiency: 90%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 700mA, Voltage - Input (Min): 90VAC, Power (Watts): 75 W, Number of Outputs: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.