TRF250-080U-2
TRF250-080U-2 Littelfuse Inc.
littelfuse_ptc_trf250_080u_product_specification.pdf.pdf
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: PTC RESET FUSE 60V 80MA RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.189" Dia x 0.150" T (4.80mm x 3.80mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 80 mA
Current - Trip (It): 160 mA
Voltage - Max: 60V (250V Int)
Height - Seated (Max): 0.366" (9.30mm)
Current - Max: 3 A
Time to Trip: 4 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 14 Ohms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 33 Ohms
Написати відгук
Description: PTC RESET FUSE 60V 80MA RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.189" Dia x 0.150" T (4.80mm x 3.80mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 80 mA, Current - Trip (It): 160 mA, Voltage - Max: 60V (250V Int), Height - Seated (Max): 0.366" (9.30mm), Current - Max: 3 A, Time to Trip: 4 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 14 Ohms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 33 Ohms.