TRF250-110U-2
TRF250-110U-2 Littelfuse Inc.
PolySwitch_Resettable_Devices_Cat.pdf
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: PTC RESET FUSE 60V 110MA RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.209" Dia x 0.150" T (5.30mm x 3.80mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 110 mA
Current - Trip (It): 220 mA
Voltage - Max: 60V (250V Int)
Height - Seated (Max): 0.370" (9.40mm)
Part Status: Obsolete
Current - Max: 3 A
Time to Trip: 1.2 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 5 Ohms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 16 Ohms
Написати відгук
Description: PTC RESET FUSE 60V 110MA RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.209" Dia x 0.150" T (5.30mm x 3.80mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 110 mA, Current - Trip (It): 220 mA, Voltage - Max: 60V (250V Int), Height - Seated (Max): 0.370" (9.40mm), Part Status: Obsolete, Current - Max: 3 A, Time to Trip: 1.2 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 5 Ohms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 16 Ohms.