TRF250-180S-2 Littelfuse Inc.
TRF250-180S-2.pdf
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: PTC RESET FUSE 100V 180MA RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.354" Dia x 0.150" T (9.00mm x 3.80mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 180 mA
Current - Trip (It): 650 mA
Voltage - Max: 100V (250V Int)
Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm)
Current - Max: 10 A
Time to Trip: 2 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 800 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 4 Ohms
Написати відгук
Description: PTC RESET FUSE 100V 180MA RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.354" Dia x 0.150" T (9.00mm x 3.80mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 180 mA, Current - Trip (It): 650 mA, Voltage - Max: 100V (250V Int), Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm), Current - Max: 10 A, Time to Trip: 2 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 800 mOhms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 4 Ohms.