TS10P06GHD2G
TS10P06GHD2G Taiwan Semiconductor Corporation
TS10P01G%20SERIES_L2203.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: BRIDGE RECT 1P 800V 10A TS-6P
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Standard
Supplier Device Package: TS-6P
Grade: Automotive
Voltage - Peak Reverse (Max): 800 V
Current - Average Rectified (Io): 10 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 1000 V
Qualification: AEC-Q101
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: BRIDGE RECT 1P 800V 10A TS-6P, Packaging: Tube, Package / Case: 4-SIP, TS-6P, Mounting Type: Through Hole, Diode Type: Single Phase, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: Standard, Supplier Device Package: TS-6P, Grade: Automotive, Voltage - Peak Reverse (Max): 800 V, Current - Average Rectified (Io): 10 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 1000 V, Qualification: AEC-Q101.