TS47-25MV160
TS47-25MV160 CANAL ELECTRONIC
ts4725mv160.pdf
Виробник: CANAL ELECTRONIC
Category: Microswitches TACT
Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; SMT; none; 1.6N
Type of switch: microswitch TACT
Number of positions: 2
Stable positions number: 1
Contacts configuration: SPST-NO
Switching method: OFF-(ON)
Mounting: SMT
Leads: for PCB
Body dimensions: 4.7x3.5mm
Min. insulation resistance: 1GΩ
Max. contact resistance:: 500mΩ
Contact plating: silver plated
Terminal pitch: 1.7x5.15mm
Contact material: steel
Body material: stainless steel; thermoplastic
Terminals material: brass
Terminals plating: silver plated
Operating temperature: -20...70°C
Button height: 2.5mm
DC contacts rating @R: 50mA / 12V DC
Operating Force: 1.6N
Soldering temperature: 230°C / 5 s
Mechanical durability: 100000 cycles
Actuator colour: white
Illumination: none
Button shape: rectangular
Kind of package: reel
на замовлення 4137 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 13
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Microswitches TACT, Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; SMT; none; 1.6N, Type of switch: microswitch TACT, Number of positions: 2, Stable positions number: 1, Contacts configuration: SPST-NO, Switching method: OFF-(ON), Mounting: SMT, Leads: for PCB, Body dimensions: 4.7x3.5mm, Min. insulation resistance: 1GΩ, Max. contact resistance:: 500mΩ, Contact plating: silver plated, Terminal pitch: 1.7x5.15mm, Contact material: steel, Body material: stainless steel; thermoplastic, Terminals material: brass, Terminals plating: silver plated, Operating temperature: -20...70°C, Button height: 2.5mm, DC contacts rating @R: 50mA / 12V DC, Operating Force: 1.6N, Soldering temperature: 230°C / 5 s, Mechanical durability: 100000 cycles, Actuator colour: white, Illumination: none, Button shape: rectangular, Kind of package: reel.