TS78L15CT B0G
TS78L15CT B0G Taiwan Semiconductor Corporation
TS78L00_M2206.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: IC REG LINEAR 15V 100MA TO92
Packaging: Box
Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 6.6 mA
Voltage - Input (Max): 35V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-92
Voltage - Output (Min/Fixed): 15V
Control Features: Current Limit
PSRR: 39dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.7V @ 100mA (Typ)
Protection Features: Over Current, Over Temperature
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 15V 100MA TO92, Packaging: Box, Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA), Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 6.6 mA, Voltage - Input (Max): 35V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-92, Voltage - Output (Min/Fixed): 15V, Control Features: Current Limit, PSRR: 39dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.7V @ 100mA (Typ), Protection Features: Over Current, Over Temperature.