TSF15L60CW
TSF15L60CW Taiwan Semiconductor Corporation
TSF15L60CW_B2105.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ARR SCHOTT 60V ITO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 7.5A
Supplier Device Package: ITO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 700 mV @ 7.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 60 V