TSF20L60C
TSF20L60C Taiwan Semiconductor Corporation
TSF20L45C-TSF20L60C_C2105.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ARR SCHOT 60V 10A ITO220AB
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: ITO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 660 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 60 V