TSF30H100C
TSF30H100C Taiwan Semiconductor Corporation
TSF30H100C SERIES_H2105.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ARR SCHOTTKY 100V ITO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: ITO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 820 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 100 V