TSP 090-124N
TSP 090-124N TRACO POWER
tsp-datasheet
Виробник: TRACO POWER
Description: TRACO POWER - TSP 090-124N - AC/DC-Netzteil für DIN-Schienenmontage, ITE, Gefahrenbereiche & Laborausrüstung, 1 Ausgang, 90 W
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
Eingangsspannung, V AC: 85V AC bis 264V AC
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: TSP
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 3.75A
Anwendungen für das Netzteil: ITE, Gefahrenbereiche & Laborausrüstung
Ausgangsleistung, max.: 90W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (16-Jul-2019)
на замовлення 4 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRACO POWER - TSP 090-124N - AC/DC-Netzteil für DIN-Schienenmontage, ITE, Gefahrenbereiche & Laborausrüstung, 1 Ausgang, 90 W, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, Eingangsspannung, V AC: 85V AC bis 264V AC, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: TSP, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 3.75A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Gefahrenbereiche & Laborausrüstung, Ausgangsleistung, max.: 90W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (16-Jul-2019).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TSP 090-124N TSP 090-124N Виробник : Traco Power tsp.pdf Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 90W
Packaging: Box
Power (Watts): 90W
Features: Adjustable Output, IP20, Remote On/Off, Universal Input
Size / Dimension: 4.33" L x 1.38" W x 4.33" H (110.0mm x 35.1mm x 110.0mm)
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Industrial, ITE (Commercial)
Input Type: AC
Approval Agency: CB, CE, cURus, SIQ
Efficiency: 87%
Current - Output (Max): 3.75A
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
AC Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
на замовлення 9 шт:
Кількість Ціна
TSP 090-124N Виробник : Traco Power tsp-datasheet.pdf AC/DC, 90W, DIN, Вход: 85-264VAC, Выход: 24VDC/3.75A, -25..+70 C, сертиф. EN 60950 sect. 2.5 Група товару: AC/DC-перетворювачі на DIN-рейку Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
TSP090-124N TSP090-124N Виробник : TRACO Power tsp.pdf Power Supplies - DIN Rail Mount 90W 24V 3.75A NEC Class II DINrail
товару немає в наявності
TSP 090-124N Виробник : TRACO POWER tsp-datasheet.pdf Category: Din Rail Mounting Power Supplies
Description: Power supply: switching; for DIN rail; 90W; 24VDC; 3.75A; OUT: 1
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for DIN rail
Power: 90W
Output voltage: 24V DC
Output voltage range: 24...28V DC
Output current: 3.75A
Supply voltage: 85...264V AC
Electrical connection: terminal block
Mounting: for DIN rail mounting
Body dimensions: 110x35x110mm
Number of outputs: 1
Operating temperature: -25...70°C
Protection: anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 87%