Продукція > KYOCERA AVX > TWCD277M050SCYZ0000
TWCD277M050SCYZ0000 KYOCERA AVX
HighReliabilityTantalum.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: WET TANT CAP
Tolerance: ±20%
Features: High Reliability, Wet Tantalum
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.375" Dia (9.52mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Hermetically Sealed
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Ratings: COTS
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.82Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 500 Hrs @ 200°C
Manufacturer Size Code: D
Height - Seated (Max): 0.766" (19.46mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 50 V
Написати відгук
Description: WET TANT CAP, Tolerance: ±20%, Features: High Reliability, Wet Tantalum, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.375" Dia (9.52mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Hermetically Sealed, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Ratings: COTS, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.82Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 500 Hrs @ 200°C, Manufacturer Size Code: D, Height - Seated (Max): 0.766" (19.46mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 50 V.